Konzultační výlety

Po několika letech své praxe s klienty jsem došla k tomu, že existuje skupina lidí, která se nejlépe uvolní a rozpovídá o svých niterných tématech při chůzi přírodou. Také jsem si uvědomila, že hodně svého pracovního času trávím u počítače nebo uvnitř budovy kavárny ve městě a že to chci změnit. Proto vznikla nová služba, která protíná moji i vaši potřebu čerstvého vzduchu, pohybu venku a harmonického působení volné přírody na venkově: konzultační výlety.

 

Jak takový výlet vypadá?

Nejdříve vám pošlu stručný vstupní dotazník a potřebné informace k výletu. Zeptám se samozřejmě na vaše případná omezení, preference atd. Sejdeme se na dohodnutém místě v okolí Prahy – působím vzhledem ke svému bydlišti v oblasti Českého Krasu a Brdských Hřebenů. Pokud chcete, volbu mezi těmito dvěma typy krajiny nechám na vás. Pak máme zhruba celé 4 hodiny na to, abychom do hloubky probrali téma, s nímž přicházíte. Jdeme dostatečně pomalu, občas se zastavujeme, necháváme na sebe působit krajinu, hledáme synchronicity mezi tím, co se odehrává uvnitř nás a tím, co se zrovna ukazuje venku v realitě. Během chůze a venku v přírodě se mnoha lidem lépe přemýšlí i prociťuje, lépe se jim vytvářejí spojitosti, lépe poznané zapadá do sebe a usazuje se v paměti těla. Díky delšímu časovému rozsahu máme možnost případně vyzkoušet prožitkové techniky, meditace či nácvik vědomého jedení. Jak bude výlet probíhat, záleží hodně i na vás – já vám především dávám prostor, kladu otázky, nabízím svůj pohled, zvu vás ke vnímání symboliky, která je všude kolem nás. Hlavně se ale přizpůsobuju procesu, který se děje – s někým budeme možná mluvit hodně, někdo bude více potřebovat vstřebávat v tichu.

 

Zvládnu to i po praktické stránce?

Trasu výletu uzpůsobuju vašim přáním i potřebám. Vždy se předem ptám, kolik kilometrů je pro vás v daném časovém rozmezí ještě v pořádku a kolik byste ušli nejraději, případně jestli máte pohybová omezení. I trasu volím v maximální možné míře podle vašich představ – údolí řeky, louky a vesničky, kopce a výhledy, lesní divočina… Přizpůsobujeme se tomu pomalejšímu – to můžete být vy, ale i já 🙂 Rozhodně zde nejde o velké výkony a spolykané kilometry. Důležitější je možnost se ztišit a pomyslně „zastavit“ vprostřed běhu svého života. K tomu příroda krásně dopomáhá. Pokud nevlastníte auto, nevadí, na místo srazu se určitě můžeme dostat i veřejnou dopravou.

Výlety probíhají standardně pouze ve všední dny dopoledne či odpoledne. V případě příliš špatné předpovědi počasí hledáme včas náhradní termín.

 

Následuje i po konzultačním výletě mailové shrnutí jako u běžných konzultací?

Z této konzultace vám nepíšu mailové shrnutí, ale požádám vás v závěru o vaši vlastní alespoň prozatímní rekapitulaci a vhledy, a také o zaslání výstupu (ve formě psané, kreslené, hudební či jiné…) v dohodnutém čase po výletě – k tomu samozřejmě poskytnu zpětnou vazbu v mailové odpovědi. Ze zkušenosti s prvními výletnicemi mohu říct, že toto je velmi důležitá a krásná součást celé konzultace.

Slovy klientky: „Závěrečné shrnutí po procházce, které je v režii účastníka, je velice přínosné. Nyní to sama zažívám, že mě to malinko ´nutí´ se k tomu nějak vyjádřit, přemýšlet nad tím a pro sebe si říci co dál, vzít si to jako takový vlastní závazek sobě. Obě jsme do toho daly čas a energii, tak ať to pro mě pokračuje.“

 

Co o výletech říkají klienti?

Tak třeba…

„Mám pocit, že se ve mně v posledních měsících zpracovává na mnoha úrovních téma přijetí mého ženství a konzultace s Tebou přišla přímo do rozjetého procesu a mnohé posunula správným směrem.“

„Výlet byl dobře připraven, terén se mi moc líbil, úplně mi to korespondovalo s mojí situaci a pohledem na mě, někdy náročné a strmé, někdy pozvolné, někdy zákoutí temná, jindy krásy přírody. Museli jsme vyvinout úsilí překonat nástrahy krajiny, ale i tak já to v reálném životě mám.“

 

 

Chci jít na výlet – co teď?

Bezva, těším se. 🙂 Stačí mi napsat na mail z Kontaktu a domluvíme se. Platba probíhá předem na účet, viz Ceník.