Co nabízím

Michaela Pavlíková

Témata, jimž se věnuji, jsou:

 • Soustavné nebo záchvatovité přejídání
 • Chronické držení diet a stres týkající se váhy
 • Emocionální jedení („zajídání emocí“)
 • Zmatek z toho „co jíst“ v záplavě výživových informací
 • Nedostatek péče o sebe v oblasti jídla
 • Strach z konzumace „nezdravého jídla“ (tzv. ortorexie)
 • Nadváha a podváha
 • Negativní postoj k vlastnímu tělu
 • Chronické a často „nevysvětlitelné“ trávicí potíže
 • Chronická únava a nedostatek energie
 • Imunitní potíže, včetně potravinových intolerancí a alergií
 • Negativní emocionální stavy (úzkosti, stresy, strachy, výkyvy nálad, mírné deprese, vztek…)

Trápí vás jedno nebo více z uvedených témat? Pak věřte, že si spolu budeme mít o čem popovídat. Můj přístup k těmto záležitostem je poněkud „jiný“ – hledám řešení nejen na úrovni fyzického těla, ale zejména na úrovni psychiky. Teprve, když se na člověka díváme jako na celistvou bytost – tělo, mysl a duch – může dojít k léčení a nikoliv jen k potlačování symptomů.

Jak pracuji?

Ve své práci s klienty spojuju koučování, poradenství a terapeutické přístupy. Baví mne střídat tyto role podle potřeby a nacházet klíč ke každé jedinečné lidské bytosti, která ke mně přijde. Svoje znalosti předávám populárně-naučnou formou, která je jednoduchá a srozumitelná. Kromě předávání vědeckých fakt o fungování těla a psychiky, což potřebuje naše inteligentní mysl, hledám pokaždé také přesah do oblasti lidské duše. Fascinuje mne hluboký smysl přítomný v každém lidském příběhu. Respektuju intuici a moudrost těla. Tím propojuju jinový (ženský) přístup s jangovým (mužským) přístupem, protože každý z nich má v našem životě své místo.

Na živých workshopech pracuji i s tělem – například pomocí dechových cvičení, pohybu (zejména spontánního tance), a hlasové improvizace. Využívám také metody kruhu sdílení, práci se sebepoznávacími kartami, aromaterapii, novodobé rituály, léčivý kontakt s přírodou a meditace.

Oslovují mne přístupy jako je šamanismus, zen, minimalismus, všímavost (mindfulness), moudrost původních etnik, muzikoterapie, práce s archetypy a objevování přirozené ženské i mužské moudrosti.

Moje služby jsou otevřené ženám i mužům! Ačkoliv se zabývám zejména prací se ženami, tato témata se týkají čím dál více i mužů, a rozhodně jim své „dveře“ neuzavírám, i když se jim primárně nevěnuju.

O sobě píšu více v příběhu mé životní cesty.

Jak se tedy můžeme setkávat? Podívejte se níže…

 

Individuální konzultace

Nabízím jak osobní konzultace, tak i konzultace na dálku buď po telefonu nebo přes Skype.

Osobní konzultace jsou možné v Praze, popř. po dohodě v mém bydlišti v Karlštejně a jeho okolí (Řevnice, Dobřichovice, Beroun…).  V Praze se setkáváme podle vašeho přání v klidné kavárně či čajovně (cenově nejvýhodnější a mnou dlouhodobě osvědčený způsob setkávání) nebo v pronajaté terapeutické místnosti (vhodné pro variantu 3hodinové péče, kde je částka za pronájem prostoru již v ceně sezení, popř. pro pravidelné klienty, kteří mají jako prioritu absolutní soukromí a ticho, kde je cena běžného sezení navýšena o částku za pronájem).

Konzultace na dálku mohou z pohodlí svého domova využít klienti z celé ČR i ze zahraničí.

Vstupní konzultace trvá 120 minut a slouží zejména k tomu, abych se o vašem životním příběhu dozvěděla co nejvíce a mohla díky tomu co nejlépe zhodnotit a navrhnout, kterým směrem se dále společně vydáme. Předchází jí vyplnění vstupního dotazníku, který vám zašlu předem e-mailem.

Další konzultace trvají 90 minut a odkryjeme během nich postupně, co vám brání v tom prožívat svobodný a radostný vztah k tělu, jídlu a sobě samým.  Zpravidla je k rozmotání tohoto klubka zapotřebí více než jedno či dvě setkání. Jako dobrý základ, na němž pak můžete stavět, doporučuji minimálně 4-6 sezení, ale počet sezení nelze předem odhadnout a je závislý na mnoha faktorech.

Cena za tyto standardní konzultace je jednotná, viz ceník, a zahrnuje v sobě detailní (1 – 2 A4) písemné shrnutí důležitých poznatků z konzultace a navržených dalších kroků (zpravidla včetně „domácích úkolů“, tj. praktických cvičení na doma), zaslané e-mailem po každé jednotlivé konzultaci.

 

Intenzivní péče

Pro klienty, kteří si přejí spíše intenzivní péči jednorázově namísto docházení na pravidelné konzultace v průběhu delšího času, nabízím též tuto možnost – 3 hodiny, kdy se budu věnovat vám a vašemu příběhu. Budeme nejen mluvit, ale také si prožitkovou formou v sobě upevníme, jak jíst tak, abychom tím prospívali svému tělu a jeho metabolismu. Využít je možno i meditačních technik, intuitivního pohybu a tance, práce s hlasem a jiných metod osobního rozvoje, které jsem si osvojila v průběhu vlastní práce se sebou. Probíhá na místě dle vzájemné dohody a případný pronájem prostor je již zahrnut v ceně. Je možno se sejít i přímo u vás doma. Cena této služby – viz ceník.

 

E-mailová a chatová poradna

Pro klienty, kteří nemohou či nechtějí využít osobnější a intenzivnější spolupráce skrze pravidelné konzultace či jednorázovou 3h péči, nabízím také nejrychlejší a nejdiskrétnější možnost: e-mailové popř. chatové poradenství. Je možné zaslat mi na mou mailovou adresu váš dotaz (s upřesněním, že máte zájem o tuto službu) a já vám za poplatek odpovím v rozsahu 1 -2 A4, dle náročnosti dané otázky. Můžeme si samozřejmě vyměnit více jednotlivě zpoplatněných e-mailů, případně navázat konzultacemi. Komu vyhovuje forma chatování, můžeme se domluvit na konkrétní čas na FB messengeru či skypu.

Počítejte však s tím, že hloubka interakce nikdy není taková jako při hovoru a spíše je takto lepší řešit konkrétní dotazy než odkrývat celý váš životní příběh. Cena těchto služeb – viz ceník.

 

Konzultační výlety v přírodě

Klientům, kteří milují povídání venku ve volné přírodě, během chůze měnící se krajinou, nabízím nově zhruba 4hodinové konzultace formou výletů po Českém Krasu či Brdských Hřebenech. Stanu se na několik hodin vaším průvodcem – a to tentokrát doslova, tedy nejen vaší životní cestou, ale i terénem pod nohama. Zavedu vás na krásná místa, která vám pomohu dostat se hlouběji k sobě a k tématům, jež řešíte. Umožní vám nový přístzp k vaší životní situaci, propojení dosud skrytých souvislostí a pohled z „ptačí perspektivy“ (zvláště, když se u toho díváte z vrcholku kopce dolů do údolí).

Informacím o této službě se podrobně věnuji na její vlastní stránce na tomto webu.

 

Vědomé obědy

Pro ty, kteří by rádi poznali skrze vlastní zkušenost, jaký efekt na zdraví a metabolismus má vědomé jedení dle Marca Davida, amerického psychologa výživy, jehož zásad ve své práci využívám, nabízím praktické „vědomé obědy“ v restauraci v Praze. Během nich si ukážeme, jak jíst tak, aby nám bylo skutečně dobře po všech stránkách, a zároveň vám samozřejmě poskytnu i potřebné teoretické informace. Lokalitu pro vědomý oběd si můžete vybrat z několika mých návrhů tak, aby vyhovovala vašim stravovacím zvyklostem a potřebám. V případě potřeby je možné se sejít i na večeři či svačinu 🙂 Toto sezení trvá přibližně 2 hodiny, v závislosti na situaci v dané restauraci. Cena této služby – viz ceník.

 

 

Zajímá vás namísto individuálních sezení spíše práce ve skupině na živém workshopu? Nebo si přejete mít teoretický základ v podobě přednášky plné koncentrovaných informací? Pak se podívejte na vypsané akce.