Co nabízím

Michaela Pavlíková

Témata, jimž se věnuji, jsou:

 • Soustavné nebo záchvatovité přejídání
 • Chronické držení diet a stres týkající se váhy
 • Emocionální jedení („zajídání emocí“)
 • Zmatek z toho „co jíst“ v záplavě výživových informací
 • Nedostatek péče o sebe v oblasti jídla
 • Strach z konzumace „nezdravého jídla“ (tzv. ortorexie)
 • Nadváha a podváha
 • Negativní postoj k vlastnímu tělu
 • Chronické a často „nevysvětlitelné“ trávicí potíže
 • Chronická únava a nedostatek energie
 • Imunitní potíže, včetně potravinových intolerancí a alergií
 • Negativní emocionální stavy (úzkosti, stresy, strachy, výkyvy nálad, mírné deprese, vztek…)

Trápí vás jedno nebo více z uvedených témat? Pak věřte, že si spolu budeme mít o čem popovídat. Můj přístup k těmto záležitostem je poněkud „jiný“ – hledám řešení nejen na úrovni fyzického těla, ale zejména na úrovni psychiky. Teprve, když se na člověka díváme jako na celistvou bytost – tělo, mysl a duch – může dojít k léčení a nikoliv jen k potlačování symptomů.

Jak pracuji?

Ve své práci s klienty spojuju koučování, poradenství a terapeutické přístupy. Baví mne střídat tyto role podle potřeby a nacházet klíč ke každé jedinečné lidské bytosti, která ke mně přijde. Svoje znalosti předávám populárně-naučnou formou, která je jednoduchá a srozumitelná. Kromě předávání vědeckých fakt o fungování těla a psychiky, což potřebuje naše inteligentní mysl, hledám pokaždé také přesah do oblasti lidské duše. Fascinuje mne hluboký smysl přítomný v každém lidském příběhu. Respektuju intuici a moudrost těla. Tím propojuju jinový (ženský) přístup s jangovým (mužským) přístupem, protože každý z nich má v našem životě své místo.

Na živých workshopech pracuji i s tělem – například pomocí dechových cvičení, pohybu (zejména spontánního tance), a hlasové improvizace. Využívám také metody kruhu sdílení, práci se sebepoznávacími kartami, aromaterapii, novodobé rituály, léčivý kontakt s přírodou a meditace.

Oslovují mne přístupy jako je šamanismus, zen, minimalismus, všímavost (mindfulness), moudrost původních etnik, muzikoterapie, práce s archetypy a objevování přirozené ženské i mužské moudrosti.

Moje služby jsou otevřené ženám i mužům! Ačkoliv se zabývám zejména prací se ženami, tato témata se týkají čím dál více i mužů, a rozhodně jim své „dveře“ neuzavírám, i když se jim primárně nevěnuju.

O sobě píšu více v příběhu mé životní cesty.

Jak se tedy můžeme setkávat? Podívejte se níže…

 

Individuální konzultace

Nabízím jak osobní konzultace, tak i konzultace na dálku buď po telefonu nebo přes Skype.

Osobní konzultace jsou možné v Praze, popř. po dohodě v mém bydlišti v Karlštejně a jeho okolí (Řevnice, Dobřichovice, Beroun…).  V Praze se setkáváme podle vašeho přání v klidné kavárně či čajovně (cenově nejvýhodnější a mnou dlouhodobě osvědčený způsob setkávání) nebo v pronajaté terapeutické místnosti (vhodné pro variantu 3hodinové péče, kde je částka za pronájem prostoru již v ceně sezení, popř. pro pravidelné klienty, kteří mají jako prioritu absolutní soukromí a ticho, kde je cena běžného sezení navýšena o částku za pronájem).

Konzultace na dálku mohou z pohodlí svého domova využít klienti z celé ČR i ze zahraničí.

Vstupní konzultace trvá 120 minut a slouží zejména k tomu, abych se o vašem životním příběhu dozvěděla co nejvíce a mohla díky tomu co nejlépe zhodnotit a navrhnout, kterým směrem se dále společně vydáme. Předchází jí vyplnění vstupního dotazníku, který vám zašlu předem e-mailem.

Další konzultace trvají 90 minut a odkryjeme během nich postupně, co vám brání v tom prožívat svobodný a radostný vztah k tělu, jídlu a sobě samým.  Zpravidla je k rozmotání tohoto klubka zapotřebí více než jedno či dvě setkání. Jako dobrý základ, na němž pak můžete stavět, doporučuji minimálně 4-6 sezení, ale počet sezení nelze předem odhadnout a je závislý na mnoha faktorech.

Cena za tyto standardní konzultace je jednotná, viz ceník, a zahrnuje v sobě detailní (1 – 2 A4) písemné shrnutí důležitých poznatků z konzultace a navržených dalších kroků (zpravidla včetně „domácích úkolů“, tj. praktických cvičení na doma), zaslané e-mailem po každé jednotlivé konzultaci.

 

Intenzivní péče

Pro klienty, kteří si přejí spíše intenzivní péči jednorázově namísto docházení na pravidelné konzultace v průběhu delšího času, nabízím též tuto možnost – 3 hodiny, kdy se budu věnovat vám a vašemu příběhu. Budeme nejen mluvit, ale také si prožitkovou formou v sobě upevníme, jak jíst tak, abychom tím prospívali svému tělu a jeho metabolismu. Využít je možno i meditačních technik, intuitivního pohybu a tance, práce s hlasem a jiných metod osobního rozvoje, které jsem si osvojila v průběhu vlastní práce se sebou. Probíhá na místě dle vzájemné dohody a případný pronájem prostor je již zahrnut v ceně. Je možno se sejít i přímo u vás doma. Cena této služby – viz ceník.

 

E-mailová a chatová poradna

Pro klienty, kteří nemohou či nechtějí využít osobnější a intenzivnější spolupráce skrze pravidelné konzultace či jednorázovou 3h péči, nabízím také nejrychlejší a nejdiskrétnější možnost: e-mailové popř. chatové poradenství. Je možné zaslat mi na mou mailovou adresu váš dotaz (s upřesněním, že máte zájem o tuto službu) a já vám za poplatek odpovím v rozsahu 1 -2 A4, dle náročnosti dané otázky. Můžeme si samozřejmě vyměnit více jednotlivě zpoplatněných e-mailů, případně navázat konzultacemi. Komu vyhovuje forma chatování, můžeme se domluvit na konkrétní čas na FB messengeru či skypu.

Počítejte však s tím, že hloubka interakce nikdy není taková jako při hovoru a spíše je takto lepší řešit konkrétní dotazy než odkrývat celý váš životní příběh. Cena těchto služeb – viz ceník.

 

 

 

Vědomé obědy

Pro ty, kteří by rádi poznali skrze vlastní zkušenost, jaký efekt na zdraví a metabolismus má vědomé jedení dle Marca Davida, amerického psychologa výživy, jehož zásad ve své práci využívám, nabízím praktické „vědomé obědy“ v restauraci v Praze. Během nich si ukážeme, jak jíst tak, aby nám bylo skutečně dobře po všech stránkách, a zároveň vám samozřejmě poskytnu i potřebné teoretické informace. Lokalitu pro vědomý oběd si můžete vybrat z několika mých návrhů tak, aby vyhovovala vašim stravovacím zvyklostem a potřebám. V případě potřeby je možné se sejít i na večeři či svačinu 🙂 Toto sezení trvá přibližně 2 hodiny, v závislosti na situaci v dané restauraci. Cena této služby – viz ceník.

 

 

Zajímá vás namísto individuálních sezení spíše práce ve skupině na živém workshopu? Nebo si přejete mít teoretický základ v podobě přednášky plné koncentrovaných informací? Pak se podívejte na vypsané akce.